Strona główna Porady i artykuły bukmacherskie Czym jest handicap? Jakie istnieją rodzaje handicapów?

Czym jest handicap? Jakie istnieją rodzaje handicapów?

PODZIEL SIĘ

W ofercie firm – bukmacherów internetowych przeważnie spotyka się mnóstwo modeli zawierania zakładów, kursów ale też oferty typowania na oryginalne wydarzenia.

Osoby, które podejmują grę w zakładach sportowych, mogą narzekać na początku problemy z tym co rzeczywiście określają konkretne pojęcia, nazwy ale także znaki stosowane przez bukmacherów.

Handicap jest to rodzaj zakładu w jakim bookmaker dodaje do ostatecznego wyniku wydarzenia dodatkowe gole, punkty lub inne wartości opisane w poszczególnym sporcie. Co to zatem oznacza w praktyce?

Nie masz konta w Fortunie? Odbierz 10 zł za darmo i bonus 400 zł

Tradycyjne zakłady na handicap w zdarzeniu futbolowym między drużyną Chile oraz Niemiec:

Jak widać, handicapy rozdzielone są na niemało możliwości:

• pełna liczba np. – 1.0
• pierwsza ćwiartka np. -1.25
• połowa np. -1.5
• trzecia ćwiartka -0.75

Pełny handicap stawiamy na Chile -1.0

Typując owy kupon na Chile handicap -1.0, proponujemy, że zespół Chile wygra w spotkaniu przynajmniej różnicą dwóch goli. Gdy Chile zwycięży jednym golem, gracz dostaje zwrot pełnej stawki zakładu. Gdy zaś wynik dla Chile będzie gorszy, kupon jest przegrany.

Pierwsza ćwiartka typ na Chile -1.25

Dobierając taki kupon na Chile -1.25, typujemy, iż drużyna Chile wygra w spotkaniu przynajmniej różnicą dwóch goli. Jeśli Chile wygra jednym trafieniem, typer uzyska zwrot połowy wartości postawionej na tenże zakład. Gdy wynik dla Chile będzie słabszy, typ jest przegrany.

Połówkowy handicap typ na Chile -1.5

Oznacza, to iż stawiając np. typ dnia na Chile handicap -1.5, obstawiamy, iż ekipa Chile zwycięży w spotkaniu chociaż sumą dwóch bramek. Jeśli Chile zwycięży jednym golem, lub wynik będzie słabszy kupon jest przegrany.

Trzecia ćwiartka typ na Chile -0.75

Obstawiając zakład -0.75 na Chile typujemy, że kadra Chile wygra w wydarzeniu przynajmniej różnicą dwóch goli. W przykładzie jeśli Chile wygra jedną bramką, otrzymamy częściową wygraną obliczaną z dodatkowego wzoru. Gdy rezultat dla Chile będzie słabszy, kupon jest przegrany.

Jak widać, handicap ma wiele wariantów i którykolwiek spośród nich znaczy co innego. Stawiając taki typ należy zatem upewnić się co on dokładnie określa i w którym przypadku typer uzyskuje pełną wygraną, kiedy wyłącznie częściową, kiedy połowę stawki a kiedy typ jest wykrywany jako stracony.

Warto również dowiedzieć się od różnych innych użytkowników, którzy piszą własne uwagi na forum bukmacherskie oraz dzielą się spostrzeżeniami odnośnie typowania zawierania zakładów sportowych online. Z pewnością młody gracz na tego kształtu forach pozyska cenne informacje, pomoce a także zalecenie od profesjonalnych graczy, którzy ogrywają bookmakerów od lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here