Strona główna Porady i artykuły bukmacherskie Co to są surebety?

Co to są surebety?

PODZIEL SIĘ

Każdy młody gracz szuka pewniaków pewnego zysku a także małego ryzyka porażki, typując popularne spotkania. Surebety to model zawierania zakładów, jakie dadzą ci pewny zysk ale również pewną wygraną z bookmakerem bez względu na finalny wynik wydarzenia.

Surebet to nic innego jak „zakład z zapewnioną wygraną” Charakteryzuje się on tym, że przynajmniej w dwóch różnych jednostkach bukmacherskich, kursy są różne w takim stopniu że dzięki odmiennościom kursowym na konkretne spotkania otrzymujesz pewność wygrania pieniędzy niezależnie od wyniku typowanego meczu. Wartość surebetu, obliczana jest w procentach a także wskazuje jaki zysk z typowanych zakładów zostanie uzyskany.

Nie masz konta w Totolotku? Odbierz 20 zł za darmo i bonus 500 zł


Wzorzec surebetu na typ dwutorowy:

Rozgrywane jest wydarzenie w siatkówkę użytkownik obstawia typ na wygranie w tym wydarzeniu. Zakład ów będzie zatem z opcją dwóch rozstrzygnięć – wygraną pierwszej lub drugiej drużyny, bez alternatywy remisu tzw. zakład dwutorowy. Bukmacherzy internetowi pokazują zazwyczaj mocno zbliżone kursy na dane zdarzenie, jednak zawsze w którymś bukmacherze będzie przynajmniej nieznacznie wyższy kurs niżeli w innej marce.
Kurs na wygraną Brazylii = 1.30 (u firmy bukmacherskiej X)
Kurs na zwycięstwo Ukrainy = 4.80 (w firmie Y)

Metoda na określenie zysku z surebetów:

1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B
2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W owym przypadku mamy zakład dwutorowy, dlatego też stosujemy ze wzoru 1).

A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł i zwycięstwu 1022,97 zł

B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł i zwycięstwu 1022,88 zł

Pewny sukces stawiając w sumie na 1000 zł na dwa spotkania wyniesie około 23 pln. Nie jest więc to zbyt duży zysk, natomiast należy pamiętać, iż przy kilkukrotnie pokaźniejszej kwocie pewny zysk będzie proporcjonalnie wyższy.

Ile można uzyskać na surebecie?

Jak przedtem wspomnieliśmy procentowy zysk z takich zakładów nie jest wysoki. Optymalne surebety sięgają ok. 10%, jednak niesamowicie rzadko udaje się wykryć takie zakłady. Należy również pamiętać o tym, że mnóstwo bukmacherów narzuca sobie prawo do odwołania kuponu w przypadku gdy doszło do wysokiej omyłki przy wystawieniu kursu na dany zakład. Przy wyszukiwaniu marek oraz tworzeniu surebetów należałoby więc ustalić wiarygodność danej firmy bukmacherskiej ale także opinie na temat tego czy inni typerzy mieli z daną instytucją kłopoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here