Strona główna Porady i artykuły bukmacherskie Rodzaje zakladów sportowych (cz.2)

Rodzaje zakladów sportowych (cz.2)

PODZIEL SIĘ

W następnej części artykułu o rodzajach zakładów zaprezentujemy kolejne, może nieco mniej popularne aniżeli 1X2, Over/Under czy Handicap, jednak równie wspaniałe formy typowania zdarzeń sportowych. W tymże artykule zobrazujemy na czym polegają m.in. zakłady na podwójną szansę, HT/FT czy całkowity wynik.

Podwójna szansa

Jest to sposób zakładu opierający się na tym, iż dane zdarzenie może zamknąć się trzema rezultatami. Typowym przykładem będzie tutaj 1X2, który określa to czy wygra 1. Ekipa, czy będzie remis lub zwycięży 2. Drużyna. Dokładając do owego podwójną szansę, bukmacher proponuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej ekipy lub podział punktów) X2 (wygraną 2. ekipy lub podział punktów) i 12 (zwycięstwo pierwszej drużyny lub wygraną drugiej drużyny). Przykład meczu: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Typer stawia kupon z zakładem na to spotkanie 1X (zatriumfuje Bayern lub będzie remis). Wydarzenie kończy się zwycięstwem Bawarczyków 2:1. Postawiony kupon jest wtedy zwycięski! Jeśli padłby remis, również kupon byłby zwycięski. Tylko w przypadku wygranej Borussii Dortmund użytkownik przegrałby ten zakład.

Nie masz konta w ForBET? Odbierz bonus 600 zł na start

HT/FT

HT/FT są to skróty od angielskich objaśnień Half Time a także Full Time. Zgłaszając kupon określa się wynik spotkania do przerwy a także końcowy. Wnosząc taki kupon, gracz typuje na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej połowie a także jaki będzie rezultat końcowy. Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (zakład: w pierwszej połowie na remis, natomiast ostateczny rezultat będzie korzystny dla Arsenalu). W początkowej części meczu padł remis 1:1, a w drugiej połowie Arsenal zdobył dodatkowego gola i wygrał mecz. Twój zakład okazuje się zwycięski – do przerwy był remis zaś mecz ostatecznie zwyciężył Arsenal. Zapoznaj się z promocjami oraz bonusami bukmacherów oraz w kolejnym kroku odbierz np. totolotek oferta 20 za darmo na rozpoczęcie gry. Właściwie wszystkie firmy bukmacherskie dają dla nowych graczy bezpłatny zakład, dodatek powitalny lub typ bez ryzyka.

Dokładny wynik

Jest jednym spośród niezwykle ryzykownych rodzajów zawierania zakładów. Możliwości precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego meczu jest niesłychanie wiele. Ma to swoje plusy ale również minusy – kursy są wysokie oraz możliwe wygrane duże, jednakże też prawdopodobieństwo trafienia dokładnego rezultatu jest znacznie małe. W takim zakładzie użytkownik typuje po prostu szczegółowy wynik wydarzenia – i jedynie w przypadku gdy go trafi zwycięża, choćby nieznacznie inny rezultat sprawia, że zakład jest przegrany. Przykład zakładu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej połowie spotkania futboliści z Poznania zwyciężają 1:0, natomiast w drugiej połowie Legia odwraca losy meczu i zdobywa dwa gole a także wygrywa mecz 2:1. Użytkownik typujący taki wynik wygrywa zakład!

Obie drużyny strzelą

Jest to także wyjątkowo powszechny rodzaj zakładu, w którym należy ustalić czy w danym meczu obie ekipy zdobędą choćby po bramce czy też nie. Kupon ów jest niezwykle często wykorzystywany w spotkaniach dwóch bardzo wyrównanych i ofensywnie grających zespołów. Wtedy ogromnie możliwe jest to, że obie drużyny strzelą gole a zdarzenie skończy się wysokim wynikiem. Wybierając taki zakład warto przeanalizować aktualną formę strzelecką obydwu zespołów i stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here