Strona główna Porady i artykuły bukmacherskie Co to są zakłady bukmacherskie?

Co to są zakłady bukmacherskie?

PODZIEL SIĘ

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji między typującą osobą a bukmacherem, w której użytkownik typuje dane zdarzenie i przewiduje jego wynik. Firma bukmacherska przyjmuje taki zakład natomiast po dokonaniu spotkania rozlicza go jako zwycięski, przegrany, czy też w pewnych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

Od czego zależy wysokość wygranej?

Wysokość potencjalnej wygranej z poszczególnego zakładu uzależniona jest od dwóch czynników – wielkości kwoty, którą na dany zakład wyznacza klient, a ponadto wielkość kursu, który został ustalony na dane wydarzenie przez bookmakera. Stawkę zawsze prezentuje gracz oraz to on rozstrzyga ile pieniędzy postawi na oddany kupon. Kurs zaś jest subiektywnie oceniany przez daną firmę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bookmakerzy regularnie mają wysoce podobne kursy na te same spotkania, jednak różnice są zawsze, nawet minimalne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bukmachera, jaki świadczy najogromniejszy kurs.

Nie masz konta w Fortunie? Odbierz 10 zł za darmo i bonus 400 zł

Zakład akumulacyjny

Jest zakładem w jakim gracz typuje wiele meczów jednocześnie oraz żeby wygrać, wszelkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po których składa się poszczególne mecze mnoży się każde po kolei. Jest to niezwykle popularny typ wśród debiutujących typerów, jacy stawiają wyjątkowo drobną stawkę typując dużo meczów. Przypuszczalna wygrana jest wówczas bardzo duża, ale prawdopodobieństwo zwycięstwa zmniejsza się z każdym następnym typowanym meczem. Obstawiając w ten sposób należałoby zaznajomić się z opiniami innych typerów zaawansowanych, jacy oddają własne obserwacje oraz przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się niemało ciekawostek na temat danego spotkania i nie grać w ciemno. Wówczas posiadając np. dwa dobre zakłady, warto grać zakład akumulacyjny, ponieważ prawdopodobieństwo zyskania jest wysokie a i potencjalna wygrana może być niesamowicie interesująca.

Najpopularniejsze rodzaje zawierania zakładów

Na rynku bookmakerów online, najsłynniejsze korporacje prześcigają się w tym jak pełno mają modeli i możliwości typowania typów. Występują jednak takie, jakie oferują wszelkie firmy gdyż są najpopularniejsze wśród odbiorców. Zaliczyć można do nich: zakład na rezultat końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość trafień w spotkaniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (gracz określa czy dana kadra wygra np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji między typującą osobą a bukmacherem, w której użytkownik typuje dane zdarzenie i przewiduje jego wynik. Firma bukmacherska przyjmuje taki zakład natomiast po dokonaniu spotkania rozlicza go jako zwycięski, przegrany, czy też w pewnych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

Inaczej mówiąc zakłady bukmacherskie to zakłady wzajemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here