Strona główna Aktualności Gdzie trzymać kryptowaluty?

Gdzie trzymać kryptowaluty?

PODZIEL SIĘ

Tematyka portfeli kryptowalutowych to kolejna istotna sprawa, bo jakaś część z nas na dość prostą odpowiedź na pytanie „Gdzie trzymać kryptowaluty?”, a konkretniej pewna część z nas trzyma takowe jako portfele kryptowalutowe na dysku przenośnym, który to ukrywamy w miejscu znanym doskonale tylko nam.

Rozsądek

Zastanawiający się nad tym „Gdzie trzymać kryptowaluty?” zazwyczaj nie wybierają dysku przenośnego i sejfu, bo to raczej opcja oklepana. Mowa tu konkretnie o tym, że lepiej się nie przyznawać do posiadania czegoś takiego jak portfele kryptowalutowe, bo zdecydowanie najlepiej chroni takowe dyskrecja. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wartość takowego zmienia się dosłownie z dnia nadzień. Tak jest także z portfelem wypełnionym realną gotówką, choć niektórzy z nas twierdzą otwarcie, że kryptowaluty są mniej stabilne i to kiepska inwestycja długoterminowa.

Zdecydowanie lepiej jest inwestować w kruszce, takie jak złoto lub srebro. Patent ten jest rzecz jasna sprawdzonym, bo w ten sposób ludzie inwestują od setek, jeśli nie od tysięcy lat. Dlatego też kompletnie nie zadziwia to, że portfele z kryptowalutami są uznawane za opcję gorszą przez starszych inwestorów. Oni mają wyrobione zdanie na temat nowoczesnych technologii i nawet otwarcie twierdzą, że moda na portale społecznościowe i internet za jakiś czas się skończy.

Problem powiązany z wahaniami giełdowymi.

Wielu myślących o tym „Gdzie trzymać kryptowaluty?” niemal nieustannie rozmyśla o tym, że wahania giełdowe ciągle wpływają na portfele kryptowalutowe, czyli na bitcoina i na inne kryptowaluty. Oczytani też wiedzą doskonale o tym, że znaczna część z nich traciła na wartości przez całą jesień roku 2021. W tym tkwi rzecz jasna solidna wada takiego inwestowania. Mowa tu o tym, że ten kluczowy sens posiadania kryptowalut tkwi w możliwości odsprzedania ich ze znacznym zyskiem po roku lub po dwóch. Srebro, złoto lub platyna od lat są uznawane za opcje bardziej obiecujące pod tym względem. Metale te są bardziej odpornymi na inflację od walut klasycznych i to jest chyba najistotniejszy z powodów do inwestowania.

portfele kryptowalutowe

Awaryjność elektroniki

Wielu ludziom nie podoba się też i to, że urządzenie takie jak telefon lub typowy dysk przenośny może ulec uszkodzeniu. Mowa tu o tym, że całkiem przypadkowo możemy uszkodzić taki sprzęt. Dlatego też odpowiedź na pytanie „Gdzie trzymać kryptowaluty?” nie może być powiązaną z jednym urządzeniem. Jeśli zaś musi być, to zdecydowanie lepiej wybrać dysk przenośny lub kartę pamięci microSD, bo takowa jest niewielka i co równie istotne łatwo da się ją schować w miejscu niepozornym i wyjątkowo efektywnie zabezpieczyć portfele kryptowalutowe.

Kolejne ważne wzmianki.

Odpowiedź na pytanie „Gdzie trzymać kryptowaluty?” to także te typowe ludzkie wątpliwości powiązane z tym, że portfel z kryptowalutami można wyjątkowo łatwo ukraść z telefonu. Teoretycznie hasło sporo nam ułatwia, jeśli tylko my je znamy, ale w czasach obecnych warto taki portfel zabezpieczyć dodatkowo. Zabezpieczenie takowe jest rzecz jasna koniecznością, bo istnieją programy do łamania haseł i dlatego też warto być zabezpieczonym nie tylko w sensie elektronicznym, ale też dopilnować trzeba tego, by o portfelu wiedziały wyłącznie osoby zaufane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here